Solná jeskyně nejen pro relaxaci

Napadlo by Vás uspořádat poradu managementu, firemní setkání či školení v solné jeskyni? Jednu takovou, dostatečně prostornou, s velkými solnými krápníky, kde je to určitě možné, jsem navštívila ...

Což takhle dát si ... ? Ne, nikoliv špenát, ale SŮL :-) Ne tu, kterou si solíme jídlo, ale tu léčivou. Před pár dny jsem zamířila na hodinovou relaxaci do solné jeskyně. Bylo to v Jabloňové ulici na Praze 10, Zahradním městě. Pokusím se Vám své prožitky zprostředkovat s tím, že na vlastní kůži a dech i poslech jsou rozhodně lepší, samozřejmě i účinnější. Jedna hodina pobytu v této solné jeskyni s obsahem tří typů solí je podle odborníků srovnatelná s dvou až třídenním pobytem u moře. Na terapii v solné jeskyni jsem se nemusela nijak připravovat. Stačilo mít pohodlné oblečení. Únavu z proběhnuvšího pracovního týdne jsem si mohla přinést s sebou, a tak se také stalo. Na recepci, v předsálí jeskyně, laděném do příjemných pastelových barev, mě uvítala paní jednatelka. Vybavena zajímavými i potřebnými informacemi jsem se pak vydala do útrob samotné solné jeskyně. Dvě propojené části, několik útulných zákoutí, sůl pode mnou a všude kolem mě menší, větší i velké solné krápníky, přítmí jemně protkané barevnými světélky ukrytými v solných útvarech. A citelně jiný vzduch, než na který jsme zvyklí, tak nějak čerstvý, jakoby chladivý, osvěžující. Asi i proto, že mikroklima solné jeskyně obsahuje vápník, magnézium, draslík, brom, jód, sodík, selen, zinek, železo. A co vše prý pomáhá jeskyně léčit? Horní a dolní cesty dýchací, kožní onemocnění, srdečně-cévní onemocnění, sníženou funkci štítné žlázy, zažívací problémy, poruchy imunity, poruchy nervového systému, posiluje obranyschopnost organizmu, zvyšuje energii pro pamětové centrum, zmírňuje revmatologická onemocnění, urychluje metabolismus buněk.
V překvapivě dosti velké a hlavně realistické jeskyni oproti jiným, které jsem měla možnost v minulosti navštívit, byla vkusně rozestavěna polohovací lehátka s dekou na přikrytí, jelikož teplota v jeskyni se pohybuje v rozmezí mezi 19 až 22°C. Pohodlně jsem se uvelebila a konečně mi začala očekávaná hodina odpočinku - půl hodiny při uklidňujícím mluveném slovu a půl hodiny při příjemné relaxační hudbě, přičemž jeskyně měnila barvu v závislosti na barevných přechodech osvětlení. Zprvu jsem začala usínat, ale v druhé polovině mého relaxování jsem se doslova probrala a dokonce mi - v pátek večer - proudily hlavou kreativní pracovní myšlenky! Takže? Účinek solí jsem pocítila po pouhém jednom relaxačním pobytu. Projevil se u mě jako citelná duševní vzpruha, byla jsem pozitivně naladěná a schopná ihned efektivně fungovat dál. Právě tato solná jeskyně, tak jak je vybavená, je určitě skvělým a dostatečně prostorným místem pro netradiční, ale velmi příjemnou formu Vaši firemní porady, školení či setkání managementu do počtu až 15 osob, kdy lze účinně prostřídat čas pracovní s relaxačními bloky, můžete zde uspořádat i jakoukoliv menší týmovou aktivitu. V prostoru dostatečně vybavené recepce je možnost cateringu dle Vašich požadavků. Sama bych si takovou firemní akci nechala líbit. Přeji příjemné prožitky!  :-) 

<< Solná jeskyně >>

 

 

Napište nám

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Opište kód: captcha