Reklama Polygraf 2017 a Event Day

Navštívili jsme veletrh Reklama Polygraf a jeho menšího brášku Event Day. Nečekejte přehledy vystavovatelů, ale seznámení s krásnou a úspěšnou mladou dámou, ochutnávky některých nápojů a vystřelíte si na holuby...

I když právě finišujeme se spuštěním nového portálu Vseproakce.cz, nenechali jsme si ujít pozvání od spřátelené firmy na veletrh Reklama Polygraf. Jako obvykle jsem předpokládal, že pozdravím několik známých, projdu se mezi stánky nabízejícími mnoho podobných a opakujících se produktů a služeb a po poledni se vrátím ke své práci. Mýlil jsem se, z veletrhu jsem odcházel až po zavírací hodině a odnesl jsem si dobrý pocit ze stráveného dne a v hlavě i řadu podnětů a inspirací. Tak jsem se rozhodl napsat tento příspěvek a podělit se o právě ty momenty, které přečnívaly nad celkovým dojmem z návštěvy. Nečekejte tedy výčet inspirujících dodavatelů, celkové hodnocení, obohacení či zklamání. Jen momentky. S mnohými vystavujícími se ostatně brzy seznámíte podrobněji buď na našem proBlogu, nebo na našich portálech.

Začneme optimisticky a s dobrou náladou. Mezi prvními zastaveními bylo jednání s dodavatelem služeb v oblasti gastronomie. Ač kávu normálně nepiji, nakonec jsem podlehl příjemně předložené nabídce a nechal se pohostit kávou Laté. Během přípravy jsme probrali potřebné (na veletrzích není moc času na dlouhé rozhovory) a na závěr jsem byl obdarován připravenou kávou s úsměvem a se slovy "55 korun, prosím". Musím uznat, že to nebylo za danou kávu mnoho peněz, takže jsem zaplatil a odnesl si jako bonus možná inovativní myšlenku. Jestli bychom neměli také u nás v kanceláři zavést pro obchodní jednání ceník nápojů :)

Výstavní plocha Reklamy Polygraf byla neporovnatelně větší než plocha Event Day, leč jsme ji prošli za mnohem méně času. Mě, jako pamětníka a realizátora celé řady veletržních stánků, zaujal výstavní a prezentační systém T3works. Při pohledu na subtilní mladou dívčinu, jak mezi řečí lehce spojuje jednotlivé prvky konstrukce bez jakýchkoliv nástrojů a pomůcek, jsem si zavzpomínal na doby konstruktérských výkonů i uživatelsky "friendly" stavebnic prezentačních stěn a pultů. Žádný souboj s napínáním vzpouzejícího se reklamního banneru, kombinování více či méně nesourodých prvků, hektická práce techniků v montérkách při stavbě většího stánku. I v tomto oboru doba výrazně pokročila. A jestli Vás to zajímá, v brzké době si více budete moci přečíst v rubrice Inspirace.

Nakonec jsme zavítali do vedlejšího pavilonu, kde se ve vyhrazené části konala menší, vlastně malá, ale o to zajímavější výstava Event Day.

A tam jsme ji spatřili. Rozkošnicky uvelebená na růžovém polštáři, v růžovém tílku, na krku módní přívěsek provenience Louis Vuitton, jak jinak - v barvě "pink" a samozřejmě také s růžovým lakem na drápkách :) K tomu navíc vypracované sportovní tělo, kdejaký muž se za ní určitě ohlédne. Prostě luxusní, nepřehlédnutelná, drahá, nádherná a stylová. Slečna se vznešeným jménem Queen Vuitton. Přicestovala k nám z daleké Austrálie a je ozdobou Greyhound Parku Motol, kde se s ní také můžete setkat. Musím podotknout, že je velmi přátelská a ráda se nechá pohladit :) Má krásných pět let a protože jsem někdy i gentlemanem, přepočítávat její věk na lidský nebudu :) A co je ještě důležité? Je to šampionka chrtích závodů s titulem Zlatý chrt – Par Excellance. Více se s Vuittonkou můžete seznámit zde.

Ostatně, už jste měli firemní akci v luxusním prostředí a s chrtími dostihy navíc? Myslím, že za zamyšlení to rozhodně stojí. A my? Brzy se tam jistě vydáme a napíšeme zde určitě více ....

Trošku nám vyschlo, tož jsme se zastavili také u sousedícího stánku u mistra vinařského a ochutnali výborné moravské vínečko. Díky společným známým a společnému zapálení i citu pro dobré akce řeč nestála a čas rychle utíkal. Pan Karlík je příjemným společníkem, rozumí nejen vínu, ale i doutníkům i vybranému tvrdšímu alkoholu. Však také vedle degustací, prodeje vybraných vín a vede i vinařské kurzy pro laiky i profesionály.

Po tomto příjemném setkání jsme se zastavili na improvizované střelnici, kde jsem si vyzkoušel střelbu kulovnicí na letící terče. Já vím, s alkoholem, i když stopovým, v krvi, to asi nebyl ode mě ten nejlepší nápad. Ale dobře to dopadlo, dokonce, i když jsem tomu předtím nevěřil, sestřelil jsem 9 holubů. Z kolika pokusů, to si nechám raději pro sebe :) A ani jeden zraněný přihlížející divák! Možná i zásluhou skutečnosti, že v nábojové komoře byly místo patron tužkové baterie.

Zajímavých expozic na Event dni bylo více, potěšily mě např. dvě sympatické mladé ženy nabízející dárkové balíčky. Možná věc běžná, ale v tomto případě to byly dárkové balíčky s příběhem. Nejenže byly sestavovány tak, aby jednotlivé dárky do sebe vůněmi i stylem hezky zapadaly, navíc to jsou ryze české tradiční výrobky vycházející z šikovných řemeslnických rukou. Tím, že autorky projektu každého dodavatele dobře znají, nasály také vůni jejich práce a umu a dokázaly vdechnout do každého balení i lidský příběh navíc. Za takový dárek se rozhodně nemusí nikdo stydět. Určitě dobrý námět na firemní dárek na úrovni.

Den se chýlil k závěru, tak bylo na čase rozloučit se s výstavou a vydat se k domovu. Ještě malá zastávka u koktejlového baru, odolat s ohledem na budoucí řízení lákavým koktejlům a ochutnat limonády, které se zde nabízely. Musím se přiznat, že premiéru u mě mělo ovoce s exotickým názvem yuzu, což jsou původem japonské citrusové plody. Mohu ale vřele doporučit, limonáda byla vynikající.

Koukám, kolik jsem toho napsal. Na mě opravdu výkon, navíc při mém dvouprstém psaní s mezidechem. Myslím, že i to svědčí o tom, že návštěva veletrhu byla pracovně i civilně přínosná a inspirující. A věřte, že to nebývá u mnohých veletrhů pravidlem. Prostě to tentokrát vyšlo :)

Napište nám

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Opište kód: captcha