JUDr. Vladimír Nikl - od chataře k hoteliérovi

Bouda Máma spolu se svým majitelem Vladimírem Niklem je již 20 let pevným spojením v krkonošském horském středisku Pec pod Sněžkou. Za tu dobu z malé horské boudy vybudoval vyhlášený čtyřhvězdičkový wellness hotel s širokou škálou služeb.

Když právník JUDr. Vladimír Nikl v roce 1998 zavítal do Pece pod Sněžkou s cílem pořídit si malou horskou chatu pro svou rodinu, asi netušil, co bude na místě této roubené horské boudy stát za 20 let. Co však zůstalo, je rodinná atmosféra a genius loci tohoto místa, 300 m od lanové dráhy na Sněžku. On sám není původem hoteliér, a tak se celému "řemeslu" vyučil za pochodu. Postupně do svého podnikání zapojil své 2 syny s ekonomickým a hotelovým vzděláním. Nevyhnul se chybám a někdy se svou vstřícností i spálil. Dnes je ale jméno Bouda Máma spolu s jeho příjmením pojmem ve svém oboru, a to v celém širším okolí. Jeho motto "udělej to hned a ne až někdy..." je pak známé i mezi všemi dodavateli a obchodními partnery.

Původní myšlenka pana Nikla, a totiž, že si ponechá pro potřeby své rodiny jeden apartmán v boudě a celou boudu jako takovou pronajme hotelierovi, se ukázala jako neracionální. Způsob vedení pensionu a péče nájemců o boudu jako takovou neodpovídaly představám majitele nemovitosti. A i když se pokoušel pronajmout boudu jinému hotelierovi, výsledek byl stejný. A tak si po zkušenosti "třikrát a dost" vyřídil veškerá povolení a začal provozovat pension sám prostřednictvím své firmy, která se tou dobou zabývala pouze marketingem. Tato firma provozuje hotel dodnes. Z původních 3 zaměstnanců se celý tým rozšířil na dnešních 25.

Začátky byly těžké. Nebylo snadné vysvětlit svému personálu, že host stojí na prvním místě. Byla to nelehká devadesátá léta. Po několika letech provozování se v roce 2003 rozhodl pro rekonstrukci stávající boudy a pro rozšíření o 30 lůžek, bazén, saunu a fitness. Investice se ukázala jako správná a umožnila rozvoj pensionu. V roce 2010 se pension o rozšířil o 4* část se 42 lůžky, dětský koutek, squashový kurt a unikátní wellness zónu. Celý objekt se pak přejmenoval na Bouda Máma wellness hotel. V roce 2013 pak přibyla prosklená pizzeria s možností využití jako kongresového sálu a v suterému půjčovna lyžařského vybavení. V dalším roce obnovil zanedbaný vlek přeměnou na zánovní vlek se sjezdovkou, doplněný o umělé zasněžování a rolbu na úpravu sjezdové trati. V roce 2017 pak přišel na řadu vlastní minipivovar, který rozšířil hotelové služby o další nabídku "výborná vlastní piva", s exkurzí do výrobní části s dubovou pivnicí a unikátními pivními lázněmi.

Prozatím se na další roky již nechystají žádné velké přístavby. "Ještě bychom chtěli vybudovat relaxační část k bazénu a sauně.", říká pan majitel sám. "Dále ale plánujeme především zlepšování služeb, renovace a opravy stávajících provozů.", dodává. Aktuálně se opravují toalety u restaurace. Ve stejné době se rekonstruují i šatny u bazénového provozu.

Celý resort čerpá z výhod svého umístění. Klidná lokalita mimo městský provoz bez automobilového provozu je tak ideální pro rodiny s dětmi, zejména pokud vozí s sebou na dovolenou i své čtyřnohé miláčky. Firmy pak vyhledávají hotel nejen pro jeho širokou paletu služeb, ale také jako ideální výchozí místo pro teambuidingové utužování kolektivu při túrách v okolí.

Přestože další velké plány ve výhledu nejsou, jeden velký sen v hlavě pana majitele stále je, a to nová sjezdovka. V roce 2014 obnovil sjezdovku s vlekem, která historicky vedle Boudy bývala. Nemohla chybět rolba, zasněžovací systém i půjčovna lyžařského vybavení. Velkým snem je však prodloužení sjezdovky o cca 200 - 300 m tak, aby vyhovovala širšímu spektru hostů. Hotelové SKIBUSy zdarma odváží hosty v pravidelných intervalech do nedalekého lyžařského areálu SKI resort Černá Hora - Pec. Nicméně vlastní sjezdovka o délce alespoň 350 m by byla pro hotel a jeho oblibu velkým přínosem.

<< Bouda Máma >>

Napište nám

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Opište kód: captcha