Do botanické zahrady nejen za krásami přírody

Ideální místo pro trávení volného času, na výlet, procházku, pro relaxaci i poučení. Ale také netradiční místo pro konání firemních i skupinových akcí nebo svateb. Jaké možnosti nabízí Botanická zahrada hlavního města Prahy?

Botanická zahrada v Praze Troji je místo, které vás okouzlí svou krásou. Je situována na pravém břehu Vltavy, na území tvořeném vltavskými terasami a svahy trojské kotliny. Nabízí klid, pohodu, unikátní přírodní scenérie i jedny z nejkrásnějších výhledů na hlavní město. Naleznete zde památkově chráněnou vinici s kaplí sv. Kláry a viničním domkem ze 17. století, rozsáhlé travnaté plochy, Japonskou zahradu, řadu venkovních expozic i směle projektovaný skleník Fata Morgana, vestavěný přímo do skalnatého terénu.

Zahrada nabízí celou řadu míst pro konání Vašich firemních i soukromých setkání a oslav. Od posezení se sklenkou vína mezi vinicemi ve Viničním domku s nádhernými výhledy na Prahu, přes akce na venkovních expozicích až po exkluzivní raut ve foyer skleníku Fata Morgana, spojený se soukromou prohlídkou skleníku. V botanické zahradě můžete dát svým akcím tolik potřebnou originalitu, nápad a jedinečnost.

Nabízí se celá řada příležitostí, jak využít tyto unikátní prostory. Od partnerských a sponzorských projektů, přes firemní i soukromé akce až po pronájem zahrady pro filmování a fotografování. A v neposlední řadě je ideální pro pořádání svatebních obřadů a oslav.

Historický viniční domek.

Útulný viniční domek ze 17. století uprostřed starobylé vinice na Vás dýchne romantikou a starými časy. Posaďte se a vychutnávejte klid, pohodu a dobré víno u praskajícího krbu nebo na terase s výhledem na Trojský zámek, Vltavu, ZOO, Stromovku. K pronájmu domek nabízí dvě samostatné místnosti s krbem (celkem 40 osob), bar s malým zázemím, dvě přilehlé venkovní terasy, k tomu špičková vína vlastní produkce, profesionální degustace na míru a prohlídky expozice výroby vína. Prostory jsou ideální pro komornější meetingy, porady, prezentace, oslavy a jiná posezení s obchodními partnery, s kolegy nebo zaměstnanci.

Expozice výroby vína ve vinném sklepě.

Hrozny z vinice sv. Kláry se zpracovávají od roku 2009 v nově vybudovaném sklepě. Najdete zde moderní technologické vybavení a nerezové tanky, také archivační místnost s dubovými sudy. K jedinečnosti místních vín přispívá nejen vlastní produkce, ale i fakt, že vína sv. Kláry se nedistribuují jiným prodejcům, jsou dostupná pouze ve vinotéce sv. Kláry. Prostor má kapacitu cca 20 lidí. V případě zájmu nabízíme prohlídku expozice s odborným výkladem.

Tropický skleník Fata Morgana

Unikátní expoziční skleník, vestavěný přímo do skalnatého terénu, s foyer a venkovní upravenou plochou. Skleník je ve tvaru protáhlého písmene „S“, s plochou expozice 2 190 m², 225 m chodníků a vyhlídkovou terasou o ploše 58 m². Je rozdělen na tři části, polopoušť, tropický nížinný deštný les a chlazenou část.

Vhodné typy akcí: firemní akce, rauty, prezentace a předváděcí akce, výstavy, svatby.

Nabízené prostory: foyer, terasa u vodopádu, skleník (všechny tři části), prostranství před skleníkem

Svatby v botanické zahradě

Další možnosti využití pražské botanické zahrady se nabízejí pro svatby. Nikde asi nenajdete tolik možností, jak nevšedně prožít jeden z nejkrásnějších dnů svého života. Nechte se okouzlit romantickými zákoutími a prožijte nezapomenutelnou svatbu pod širým nebem.

Vhodné jsou následující lokality: kaple sv. Kláry, terasa pod kaplí sv. Kláry, bambusová louka na hlavní expozici, terasa u vodopádu ve Fata Morganě.

Poznámka redakce: o naší návštěvě viničního domku se dočtete také v článku U sv. Kláry s Eliškou

Fotogalerie:

Napište nám

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Opište kód: captcha