Braunův dům - klidné místo v centru Prahy

Historický objekt v samém centru Prahy. Překvapí Vás svým klidem, zajímavým členěním, zaujme vznešenou atmosférou. Dva konferenční sály a prostorné venkovní atrium, ve kterých se snoubí historická architektura se současností ...

Braunův dům stojí na Karlově náměstí v Praze v přímém sousedství Novoměstské radnice na rohu Karlova náměstí a Řeznické ulice. Pravděpodobně bychom kolem něj prošli bez povšimnutí. Jako skvělé místo pro pořádání firemním konferencí, seminářů či prezentací za pozornost však určitě stojí. Proto Vás zveme alespoň touto cestou na krátkou návštěvu, při které nelze opomenout zmínku o jeho pestré historii.

Budova Braunova domu přestavuje kulturní památku z doby Karla IV, první historické záznamy o domě se datují z roku 1337. Do roku 1714 střídal majitele z řad pražských měšťanů, poté jej koupil slavný sochař Matyáš Bernard Braun, aby si zde zřídil svou dílnu. Sochař pak na vlastní náklady realizoval přestavbu velkého, avšak do té doby anonymního domu na reprezentativní stavbu palácového typu. V okolí ostatních domů se pak tato stavba výrazně vyjímala jak svou velikostí, tak i bohatým členěním fasády. V průběhu 18. a 19. století palác ještě několikrát změnil majitele a byla provedena jeho přestavba či vnitřní úpravy. Poslední, ale zcela zásadní rekonstrukce a úplná restaurace paláce do jeho dnešní podoby proběhla v letech 1990-1992.

Braunův dům nabízí dva velmi zdařile zrekonstruované sály, jež na první pohled zaujmou původní gotickou klenbou. Braunův sál má rozlohu 106 m2, Salmovský sál 89 m2. Oba sály jsou vybavené pohodlným konferenčním nábytkem vhodným i pro dlouhá zasedání. Z většího ze sálů je přímý vstup do prostorného venkovního atria o rozloze 212 m2, vkusně oživeného zelení, s možností posedět a odreagovat se o přestávkách. Menší sál má přímý vstup z Karlova náměstí přímo proti Novoměstské radnici. Sály disponují kompletní prezentační technikou - počítač, dataprojektor, ozvučení, mikrofony, flipchart. U obou sálů si lze pronajmout také oddělené zázemí pro přípravu občerstvení.

Uzavřený prostor Braunova domu garantuje naprosté soukromí pro nerušený průběh Vašich akcí firemních, ale i jiných společenských. Působí honosně, zároveň však velmi přívětivě. Domluvte si osobní  návštěvu a uvidíte sami ... Ochotné vedení Braunova domu udělá vše pro to, aby Vaše akce proběhla k naprosté spokojenosti všech zúčastněných. V případě zájmu o doplňkové služby Vám rádi doporučí osvědčené partnery, nicméně pokud se rozhodnete pro vlastního dodavatele, i ten bude v Braunově domě vítán.

<< Braunův dům >>

Napište nám

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Opište kód: captcha