O2 universum - nové multifunkční centrum

O2 aréna v Praze se rozšiřuje o prostory O2 universa - nového multifunkčního kulturního a kongresového centra

Dne 20.11. jsme využili pozvání na prezentaci a prohlídku stavby nového multifunkčního kulturního a kongresového centra O2 universum. Stavba pokročila do své poslední třetiny a nové, zatím největší a nejmodernější kongresové a kulturní centrum v Česku se otevře prvním pořadatelům a hostům v září 2019. Vlastníkem a provozovatelem O2 arény a i budoucího centra O2 universum je společnost Bestsport, člen skupiny PPF. Vzhledem ke stavebnímu ruchu, který probíhal v celém obrovském komplexu lze předpokládat, že termín otevření můžeme považovat za pevný. Podle informací provozovatelů již probíhá booking prvních termínů budoucích akcí.

O2 universum přímo navazuje na budovu O2 areny z jižní strany a vzniká v nedostavěných prostorech původně plánované takzvané „malé arény“, která byla postavena ve stejné době jako O2 arena, tedy v letech 2003 až 2004. Nebyla však dokončena a sloužila pouze ke skladovacím účelům. V říjnu 2017 započala přestavba a po roce jsme měli možnost projít již dokončenou hrubou stavbu.

Budoucí multifunkční centrum se rozkládá na čtyřech podlažích o celkové ploše téměř 50 tisíc m2. “Malá arena” bude po dostavbě disponovat až 21 sály různých velikostí s celkovou kapacitou 10 000 návštěvníků. Největší sál s kapacitou až 4,5 tisíc osob bude využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Na všech patrech celého komplexu bude k dispozici 13 000 m2 prostoru pro výstavy a komerční využití.

V další etapě se počítá s výstavbou **** hotelu o kapacitě 300 pokojů, který bude přímo propojen s O2 arénou. Otevření je naplánováno na rok 2021.

Potencionální zájemce jistě zajímají bližší informace o budoucích sálech, technickém zázemí, logistice i další podrobnosti, a tak připojujeme oficiální brožuru se všemi informacemi i propagační video, pomocí něhož si můžete budoucí multifunkční kulturní a konferenční centrum projít a poznat jeho tvář.

Brožura centra O2 universum

 Dokumentační video:

A co říci závěrem? Vedle budovaného centra Vás čeká již vybudovaný a praxí otrkaný a sehraný realizační tým, který je připraven profesionálně se postarat o všechny akce, které se v O2 universu rozhodnete pořádat.

A ještě se chci za všechny omluvit pracovníkům stavby, kterým se poměrně početné skupiny zvědavých zástupců budoucích pořadatelů pletly doslova pod nohy, což je však vůbec nevyrušovalo a čile pracovali dále. Vím, jen pracovali, jak se má, ale člověk si to uvědomí hned jak vyjde ven a vydá se k domovu, přičemž ujede cca 10 km navíc díky objížďkám, mimoto jede po cestách s odfrézovaným povrchem a ač je brzké a docela příjemné odpoledne a pracovní den, nezahlédne ani živáčka, jen zaparkované stroje. Abych ale nebyl nespravedlivý, možná hlouček pracovníků ve vestách před restaurací právě projednával postup dalších prací .....

Fotogalerie:

Napište nám

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Opište kód: captcha